Chelsea golovima Wernera i Mounta pobijedio Real za finale

U finalu ovosezonskog izdanja Lige prvaka, 29. maja u Istanbulu, gledat ćemo obračun engleskih ekipa.

Nakon što je sinoć Manchester City ovjerio kartu za tursku metropolu, večeras je isto učinio i Chelsea.

Plavci su na svom Stamford Bridgeu savladali Real sa 2:0. Podsjetimo, u prvom meču, odigranom u Madridu, rezultat je bio neriješen (1:1).

Chelsea je došao u vodstvo tokom 28. minute, kada se često osporavani njemački napadač Timo Werner našao na pravom mjestu, nakon što je prethodno njegov sunarodnjak Kai Havertz pogodio prečku.

Potom su i Kraljevi imali svoje prilike, uglavnom preko Karima Benzeme, ali na visini zadatka bio je vratar domaćih Edouard Mendy.

U drugom poluvremenu Madriđani pojačavaju pritisak na polovini londonskog tima, ali zapravo su Chelseajevi fudbaleri imali puno konkretnije prilike, uglavnom zahvaljujući ogromnom prostoru koji im je omogućavao kontranapade.

Tačku je na pobjedu engleskog sastava stavio Mason Mount pet minuta prije kraja, kojem nije bilo teško sprovesti loptu u mrežu nakon idealnog pasa Christiana Pulišića u protivnički peterac.

Do posljednjeg sudijskog zvižduka rezultat se nije mijenjao, ostalo je 2:0 za veliko slavlje Chelseaja, koji će tako igrati svoje treće finale Lige prvaka.

Izvor: Vijesti.ba / SCsport