Ženska fudbalska reprezentacija BiH pobjedom otvorila kvalifikacije za SP

Ženska A reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Astani Kazahstan sa 2:0 u svom prvom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019.

Već u 2. minuti izabranice Samire Hurem dolaze do prednosti golom Alme Kamerić. Lidija Kuliš je prošla po desnoj strani i centrirala ka Kamerić koja šalje loptu iza leđa Oksane Zheleznyak. Do kraja prvog poluvremena naš tim je stvorio još nekoliko prilika, uglavnom preko Milene Nikolić, ali se rezultat nije mijenjao.

I u drugom periodu igre inicijativu je imao bh tim, a Nikolić je u 63. minuti udvostručila prednost reprezentacije BiH. Naša napadačica je protivnicama oduzela loptu na njihovoj polovici terena, krenula sama ka golu i iskosa sa desne strane pogodila mrežu za konačnih 2:0.

Naše najbolje fudbalerke kvalifikacije nastavljaju 24. novembra kada će gostovati u Engleskoj.