Široki Brijeg više sretno nego spretno stigao do tri boda u Tuzli, važna pobjeda GOŠK-a

Ekipa Širokog Brijega upisala je važnu pobjedu u meču 17. kola Premijer lige BiH na gostovanju kod Slobode, a tri boda osvojio je i GOŠK koji je sa 1:0 bio bolji od Krupe.

Sloboda je na svom terenu poražena od Širokog Brijega, a jedini pogodak vrijedan tri boda za goste postigao je Jurić koji je brutalno kazno grešku golmana tuzlanske ekipe.

Kasnije je Sloboda svim silama krenula po poravnanje, ali im je posao znatno otežao Hadžanović koji je dobio drugi žuti karton u 66. minuti. Najbolju priliku za poravnanje imao je Vidović u 93. minuti kada je iz sjajne situacije šutirao glavom preko gola.

GOŠK je na svom terenu u Gabeli bio bolji od Krupe te je ekipu s Vrbasa zakucao za dno tabele.

Pogodak za pobjedu GOŠK-a postigao je Kulović u 36. minuti čime je donio izuzetno važna tri boda svojoj ekipi. Krupa će zbog ovog poraza ostati usamljena na dnu sa samo 12 bodova, četiri manje od GOŠK-a i Tuzla Cityja koji svoj meč 17. kola tek igra protiv Željezničara.