Fenomenalni Milan razbio Juventus i zadao mu težak udarac

Fudbaleri Milana u velikom derbiju 35. kola italijanske Serije A razbili su Juventus rezultatom 3:0 u Torinu.

Veliki rivali su odigrali jedan od najbitnijih mečeva posljednjih godina, jer je za oba tima upitna Liga prvaka, a na kraju Rossoneri su Staru damu potukli do koljena.

U prvom dijelu gosti su mogli do vodstva i prije samog finiša, no Theo Hernandez je u nekoliko navrata bio sebičan. Igrao se prvi minut nadoknade kada smo vidjeli fantastičan pogodak.

Lopta se odbila do Brahima Diaza koji je stajao iskosa na lijevoj strani, a onda se fino namjestio i prelijepo pogodio mrežu domaćina.

U 58. minuti Rossoneri su dobili i penal. No, nonšalantno je šutirao Franck Kessie i golman je lako ukrotio njegov udarac. Činilo se tada da bi mogli vidjeti i kaznu Juventusa.

Ipak, Ante Rebić fantastično pogađa u 78. minuti sa distance, da bi konačnih 0:3 postavio Fikayo Tomori glavom nakon slobodnog udarca u 82. minuti.

Bosanskohercegovački reprezentativac Rade Krunić igrao je od 70. minute u redovima gostiju. Također, vrijedi naglasiti i da se tokom utakmice povrijedio Zlatan Ibrahimović, te je zbog bola u koljenu morao ranije napustiti igru.

Izvor: Vijesti.ba / SCsport