Džeko izborio penal u pobjedi Rome

Fudbaleri Rome slavili su rezultatom 3:1 protiv Torina na zatvaranju 12. kola italijanske Serije A i tako se popeli na četvrto mjesto preskočivši Napoli i Sassuolo.

Meč su na suprotnim stranama počeli Edin Džeko i Amer Gojak, dvojica bosanskohercegovačkih reprezentativaca, ali je veznjak Torina, nažalost, morao igru napustiti već u 23. minuti.

Pošto je Wilfried Singo dobio dva žuta kartona, gostujući trener bio je primoran odmah uvesti novog defanzivca, a odluka je pala da Amer Gojak izađe sa terena. Brojčanu nadmoć domaći su krunisali u 27. minuti kada je pogodio Henrikh Mkhitaryan.

Igrao se 43. minut kada je Edin Džeko izborio penal za Romu, a Jordan Veretout bio je siguran realizator za 2:0. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Džeko je na terenu bio do 60. minute kada ga je zamijenio Borja Mayoral, a do kraja smo vidjeli po go još na obje strane. Za domaće je strijelac bio Lorenzo Pellegrini, a za goste utješni gol daje Andrea Belotti u 73. minuti.

Izvor: Vijesti.ba / SCsport