Diazova majstorija za pobjedu Reala, Peljto i kolege imali pune ruke posla

Fudbaleri Real Madrida slavili su minimalnu pobjedu 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na gostovanju kod RB Leipziga.

Strijelac pobjedonosnog gola za Kraljevski klub bio je Brahim Diaz, koji je u 48. minuti fenomenalno pogodio za važnu pobjedu Reala pred revanš u Madridu.

Ova utakmica je javnosti u našoj zemlji bila posebno zanimljiva zbog Irfana Peljte, koji je zajedno sa pomoćnicima Senadom Ibrišimbegovićem i Davorom Beljom večeras bio na zadatku.

Imali su bh. suci pune ruke posla, što je bilo i očekivano s obzirom na veliki ulog.

Posebno će se pamtiti detalj iz 2. minute, kada je Ibrišimbegović dosudio ofsajd, a Peljto potvrdio njegovu odluku kod gola Benjamina Šeška za Leipzig. Slovenački napadač nije bio u ofsajdu, ali je njegov kolega ometao golmana Real Madrida pa je dosuđen pasivni ofsajd i odluka je na kraju bila ispravna, iako su domaći žustro negodovali.

Podijelio je Irfan Peljto večeras i četiri žuta kartona – tri fudbalerima Leipziga i jedan Viniciusu Junioru iz Real Madrida.

Revanš meč Real Madrida i Leipziga igra se 6. marta na Santiago Bernabeu.

Izvor: Vijesti.ba