Chelsea slavio u gostima protiv Burnleyja i zadržao nadu za plasmanom u Ligu prvaka

U zaostaloj utakmici 31. kola Premiershipa Chelsea je kao gost upisao pobjedu protiv Burnleyja (2:1).

Za Chelsea je ovo vrlo važna pobjeda nakon što je Tottenham prije dva dana kiksao protiv Brightona u gostima (1:1).

Plavci sada imaju pet bodova manje od Pijetlova koji su na četvrtom mjestu, posljednjem koje vodi u Ligu prvaka naredne sezone, a do kraja prvenstva ostala su četiri kola.

Chelsea je u 20. minuti došao do vodstva kada je Long u gol skrenuo loptu koju je u srce kaznenog prostora poslao Moses.

Burnley do izjednačenja dolazi u 64. minuti kada Gudmondsson šutira, a loptu u gol skreće Barnes koji se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme.

Gosti do pobjedničkog gola stižu u 69. minuti kada nakon ubačaja Emersona mrežu domaćeg tima pogađa Moses.

U istom terminu meč 35. kola odigrali su Leicester i Southampton na King Poweru, a meč je okončan bez pogodaka (0:0).