Championship: Đurić donio pobjedu Bristolu, Vrančić načeo Reading

Da će njegov povratak na teren biti pravo pojačanje za Bristol City fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Milan Đurić potvrdio je u utakmice 38. kola Championshipa.Bristol je dugo lomio Ipswich, a gol odluke postigao je upravo Milan Đurić. Bh. napadač je mrežu gostiju pogodio u 64. minuti utakmice nakon što je u igru ušao osam minuta ranije.

I povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Mario Vrančić bio je strijelac u pobjedi Norwicha nad Readingom (3:2). Pogodak za vodstvo Kanarinaca iz 14. minte bio je prvi prvenstveni za iskusnog veznjaka u ovoj sezoni Championshipa. U dosadašnjih 27 nastupa upisao je dvije asistencije, dok je dva gola postigao u Liga kupu.

Middlesbrough našeg Muhameda Bešića na gostovanju kof Brentforda osvojio je samo jedan bod nakon što je susret okončan rezultatom 1:1.

Utakmica je dobrio počela za goste kada je Traore u 21. minuti Boro doveo u vodstvo. Ipak, 13 minuta kasnije MacLeod je izjednačio, što se kasnije ispostavilo kao končan rezultat. Bešić je igrao do 75. minute, a u 62. minuti zaradio je žuti karton.