Bh. teniseri izgubili od Australije i eliminirani iz Dejvis kupa

Treći i odlučujući poen na terenima u Adelajdu Australcima su u ranim jutarnjim satima donijeli Džon Pirs (John Peers) i Džordan Tompson.

Dejvis kup reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od Australije u kvalifikacijama za finale ovog takmičenja.

Treći i odlučujući poen na terenima u Adelajdu Australcima su u ranim jutarnjim satima donijeli Džon Pirs (John Peers) i Džordan Tompson (Jordan Thompson), koji su u dublu bili bolji od Mirze Bašića i Tomislava Brkića rezultatom 7:5 i 6:1.

Prvi set je bio izjednačen i Australci su se morali potruditi da dođu do poena, međutim, u drugom setu bh. teniseri su u potpunosti pobacili, pa Australija s lakoćom dolazi do pobjede.

Jučer je Damir Džumhur izgubio od Džona Milmana (Johna Millmana), a Mirza Bašić od Aleksa De Minaura (Alexa), i to 2:0.

Australija se plasirala na završni turnir, koji će u novembru biti održan u Madridu.