Atletico nije mogao više: Kraljevi će protiv Pjanića braniti titulu prvaka Evrope

U revanš-susretu polufinala Lige prvaka fudbaleri Altetica pobijedili su gradskog rivala Reala s 2:1, no to nije bilo dovoljno za plasman u finale zbog pobjede aktuelnih prvaka od 3:0 iz prvog susreta.

Početak gradskog derbija u španskoj prijestolnici mnogo je obećavao. U 5. minuti Jorgnadžije su imale dobru priliku. Iz teške pozicije Koke je dobro šutirao, a Keylor Navas je odlično intervenisao i loptu s prve stative skrenuo u korner.

Minut kasnije Casemiro je dobro šutirao ali je Jan Oblak sjajno intervenisao i spasio svoju mrežu. Gotovo u istoj minuti je Yannick Carrasco “promiješao” lijevu stranu Realove odbrane, i kada su svi očekivali dobar povratni pas, Belgijanac je nastavio sa solo-akcijom, na kraju je tražio najstrožiju kaznu no najbolji turski arbitar Cuneyt Cakir samo je odmahnuo rukom.

Ipak, u 12. minuti izabranici Diega Simeonea stigli su do vodstva. Saul Niguez je pogodio mrežu Los Blancosa nakon čega je proključao Vicente Calderon, na kojem se večeras igrala posljednja evropska utakmica.

Rados i slavlje navijača domaćeg tima nije se ni stišalo kako treba, a Cakir je u 16. minuti pokazao na bijelu tačku nakon što je Raphael Varane na nedozvoljen načina zaustavio Torresa. Siguran izvođač najstrožioje kazne bio je Antoine Griezmann.

Činilo se tada kako su Jorgandžije blizu toga da anuliraju prednost Kraljeva iz prvog susreta. No, ni igra aktuelnih prvaka nije bila tako loša, stvarali su prilike, no tek na u finišu susreta jednu od njih uspjeli su materijalizovati.

Benzema je na gol-aut liniji iz igre izbacio trojicu protivnički fudbalera, uputio poratni pas za Tonija Kroosa, čiji udarac kratko odbija Jan Oblak, no odbijenu loptu u mrežu Atletica pospremio je Isco za smanjenje prednosti domaćih na 2:1.

Start drugog poluvremena nije bilo sličnog intenziteta kao početak utakmice, a na prve prave prilike čekalo se do 66. minute kada je Carrasco na muke stavio Navasa koji je uspio odbraniti udarac Belgijanca. Samo minut poslije Navas je ponovo morao intervenisati. Ovoga puta osujetio je pokušaj Kevina Gameira.

Do kraja susreta fudbaleri Atletica uspjeli su kreirati još nekoliko izglednih prilika pred golom Kraljeva, ali nijednu od njih domaći igrači nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

Bilo kako bilo, izabranici Zinedinea Zidana zasluženo su dobili priliku da 3. juna u Cardiffu postanu prvi tim koji je odbranio titulu pobjednika Lige prvaka, a na tom putu stajat će im Miralem Pjanić i njegov Juventus.

Realu je ovo 15. plasman u finale Lige prvaka odnosno nekadašnjeg Kupa šampiona.