Athletic Bilbao preko Real Madrida do finala s Barcelonom

Nogometaši Athletic Bilbaoa izborili su plasman u finale španskog Superkupa nakon što su u polufinalnom susretu igranom u Malagi pobijedili branitelja naslova Real Madrid 2:1.

Athletic će u finalu 17. 1. u Sevilli igrati protiv Barcelone koja je u srijedu u Cordobi nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedila Real Sociedad 3:2 (1:1).

Bila je to prva pobjeda baskijskog sastava protiv Kraljevskog kluba u posljednjih 12 susreta. Zadnju pobjedu Athletic je protiv Reala upisao u martu 2015. u prvenstvu rezultatom 1:0.

Junak susreta bio je dvostruki strijelac Raul Garcia. Za 1:0 je zabio u 18. minuti, a 20 minuta kasnije realizirao je kazneni udarac za 2:0.

Karim Benzema je u 73. minuti smanjio na 1:2, a isti je igrač u 83. minuti postigao i drugi gol, no sudac Juan Martinez je poništio pogodak zbog zaleđa. VAR se oglasio i u posljednjim trenucima susreta, provjeravalo se je li kazneni udarac za Real, ali nakon VAR pregleda sudac je pokazao da nema prekršaja. Luka Modrić je za Real igrao do 67. minute.

Athletic će u nedjelju loviti svoj prvi trofej nakon 2015. kada je osvojio upravo Superkup pobijedivši Barcelonu.

Katalonci su finale izborili još u srijedu protiv Real Sociedada. Barcelona je povela u 39. minuti pogotkom glavom Frenkieja de Jonga na ubačaj Antoinea Griezmanna, a u 51. minuti Real Sociedad je izjednačio iz kaznenog udarca, a strijelac je bio Mikel Oyarzabal.

Do kraja osnovnog dijela utakmice, kao ni u produžetku, pogodaka više nije bilo pa su o plasmanu u finale odlučivali jedanaesterci. Nijedan od prve trojice izvođača baskijske momčadi nije uspio pogoditi mrežu, jer je Tter Stegen obranio Jonu i Oyarzabalu, a Willian Jose je pogodio vratnicu. Kod Barcelone je to isto učinio De Jong u prvoj seriji, a u četvrtoj je Griezmann poslao loptu preko grede. U petoj seriji je izvođač za Barcelonu bio Ruqui Puig i preciznim je udarcem odveo svoju momčad u finale.

Izvor: vijesti.ba