Trijumf Barcelone u Torinu, United ‘petardom’ ispratio Nijemce

Kompletirano je drugo kolo Lige prvaka sa preostalih šest utakmica, a veliki derbi između Juventusa i Barcelone završen je pobjedom gostiju rezultatom 2:0.

Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta u pobjedi svog tima nad Juventusom. Bh. reprezentativac je već u drugoj minuti zaprijetio udarcem sa distance, ali je golman Szczesny odbranio, da bi u nastavku napada Antoine Griezmann pogodio stativu.

Barcelona je u prednost došla u 14. minuti. Ousmane Dembele je napravio sjajan prodor po desnoj strani, šutirao je, a lopta je uz dosta sreće završila u mreži Juventusa.

Domaćin je imao prilike, a gotovo nevjerovatno zvuči činjenica da je Alvaru Morati u tri navrata poništen gol zbog ofsajd pozicije. Sva tri puta, mora se reći, opravdano.

U finišu meča Juventus je ostao sa igračem manje, pošto je Merih Demiral dobio drugi žuti karton i morao je napustiti igru prije vremena. Do kraja smo vidjeli još jedan pogodak, pošto je na početku nadoknade sa bijele tačke siguran bio Lionel Messi.

Najubjedljiviji večeras bio je Manchester United. Crveni đavoli na svom terenu ‘razbili’ su RB Leipzig rezultatom 5:0. Tri gola za domaćina postigao je Marcus Rashford, a po jedan dodali su Mason Greenwood i Anthony Martial.

Do velikog boda stigao je Ferencvaros, za kojeg je 86 minuta odigrao bh. reprezentativac Adnan Kovačević. Meč u Mađarskoj protiv Dynamo Kieva završen je rezultatom 2:2, nakon velikog povratka jer su gosti imali dva gola prednosti na poluvremenu.

Očekivane trijumfe na domaćem terenu upisali su Dortmund protiv Zenita (2:0) i Sevilla protiv Rennesa (1:0), dok su po bod rezultatom 1:1 podijelili Club Brugge i Lazio.