Sjajni Džumhur unatoč povredi plasirao se u naredno kolo

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur izborio je plasman u drugo kolo ATP turnira u Miamiju, nakon što je u prvom kolu turnira sa 2:1 u setovima (1:6, 6:4, 7:6 (5)) savladao domaćeg igrača Christophera Eubanksa.

dzumhur

Počelo je očajno za Džumhura, koji je već prvi rezultatu 1:0 izgubio servis, a onda mu se isto desilo i pri rezultatu 4:1, te je Eubanks ovaj set dobio sa 6:1 za samo 19 minuta.

Džumhur je pred sobom imao težak zadatak da se oporavi u drugom setu, no uspio je to napraviti. Oba tenisera su uspješno servirala, a nakon što je Džumhur pri rezultatu 4:4 uspješno servirao i poveo sa 5:4, njegovog je protivnika savladala nervoza, pa je naš teniser stigao do breaka i dobio je ovaj set sa 6:4.

Treći je set imao gotovo identičan tok, a Džumhur je ovaj put vodio sa 6:5, no tada je meč prekinut zbog medicinskog time-outa. Eubanks je ipak uspio da odservira dobro i odvede treći set u tie-break. Tamo se međutim bolje snašao Džumhur, koji je tie break dobio sa 7:5.

Džumhurov protivnik u drugom kolu Miamija bit će Italijan Marco Cecchinato.

Džumhur – Eubanks 2:1 (1:6, 6:4, 7:6 (5))