Jedinstvo i Travnik podijelili bodove u Bihaću

Jedinstvo i Travnik na stadionu Pod borićima u Bihaću odigrali su odigrali su meč u okviru 25. kola Prve lige Federacije BiH. Nakon 90 minuta igre pobjednika nije bilo, a utakmica je okončana neriješenim rezultatom 2:2.

Već na otvaranju utakmice gosti su zaprijetili preko Torlaka, da bi nekoliko minuta kasnije Bišćani uzvratili. Nakon centaršuta sa strane Nuspahić je šutirao pored gola Nurkovića. Travničani su u nastavku nastavili s ofanzivom igrom, a to im se isplatilo u 14. minuti kada je mrežu domaćih pogodio Zajmović i donio Vezirima vodstvo.

Primljeni gol nije poremetio Bišćane koji su tri minute kasnije uspjeli ponovo zaprijetiti preko Nuspahića, međutim njegov pokušaj je odbranio Nurković.

Minutu kasnije Travnik je imao šansu preko Kadrića. Do kraja poluvremena igralo se pretežno na sredini terena, pa se na odmor otišlo pri vodstvu Travnika od 1:0. Početak drugog poluvremena donosi bolju igru Jedinstva.

U trećoj minuti nastavka radost navijačima Jedinstva je donio Galin izjednačujućim golom. I poslije pogotka Jedinstvo je nastavilo nizati šanse pred golom Travnika i maksimalno koristiti uspavanost gostiju, a novu priliku bilježimo u 55. minuti kada je Galin mogao ponovo da se upiše u strijelce.

U 66. minuti Jedinstvo je uspjelo doći do preokreta. Grešku Nurkovića nakon kornera je iskoristio iskusni Topić i pogodio za 2:1, međutim taj rezultat na semaforu je bio aktivan svega deset minuta kada je potom Zukić golom vratio stvari na početak. Do kraja utakmice bilježimo po još nekoliko prilika s obje strane, ali rezultat se nije mijenjao i ostalo je 2:2. – piše sportsport.ba