Fantastični Musa vodio Cedevitu do pobjede nad Zvezdom

Crvena zvezda je bolje ušla u utakmicu i povela 8:13 na samom početku, ali se Cedevita vratila i na pauzu otišla pri rezultatu 19:18. U 15. minuti zahvaljujući poenima Muse, domaći su došli do plus devet, 31:22 da bi se tri minute kasnije Zvezda poenima Rochestia vratila na minus jedan, 36:35. U 19. minuti Lazić je pogodio oba bacanja i Crvena zvezda je poslije dugo vremena povela 38:39, a na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 39:39.

U trećoj dionici je viđena izjednačena košarka, a domaći su trojkom Muse u 23. minuti došli do plus pet, 46:41 poslije čega je Zvezda napravila seriju 8:0 i poenima Jovanovića došla do 46:49. Tu nije bio kraj uzbuđenjima u ovom dijelu igre jer je Cedevita preko Murphyja ponovo povela 52:50, a u posljednjih deset minuta se ušlo pri rezultatu 63:61 za domaće.

Zvezda je u 36. minuti povela 65:67 poslije čega je uslijedila serija Cedevite 6:0 i koja je trojkom Katića na dvije minute do kraja došla do četiri poena prednosti, 71:67. Seriju Cedevite je prekinuo Rochesti sjajnom trojkom i vratio goste u život. Isti igrač je pogodio oba bacanja i Zvezdu doveo u vodstvo 72:71 nakon čega je Lazić faulirao Stipanovića, a bh. centar je pogodio oba bacanja i doveo domaće u minimalno vodstvo. Do kraja je Cedevita zadržala tu prednost i zabilježila treću pobjedu u ovoj sezoni dok je Zvezda doživjela drugi poraz.

Cedevitu je do pobjede vodio naš Džanan Musa sa 17 poena, te četiri skoka dok je Murphy dodao 14 poena uz po dva skoka i asistencije. Još je dvocifren bio Johnson sa 13 poena i devet skokova. Naš drugi reprezentativac Andrija Stipanović je susret završio sa deset poena i šest skokova.

U redovima Zvezde najbolji je bio Rochestie sa 18 poena, četiri asistencije i dva skoka dok je Bjelica dodao 12 poena. Još su dvocifreni bili Antić i Feldeine sa po 11 poena. Antić je imao pet skokova, a Feldeine šest asistencija i tri skoka.

Cedevita-Crvena zvezda 79:74 (19:18, 20:21, 24:22, 16:13)