Ukrajina nakon drame u četvrtfinalu

Reprezentacija Ukrajine posljednji je sudionik četvrtfinala Evropskog nogometnog prvenstva.

Momčad Andrija Ševčenka pobijedila je nakon produžetaka Švedsku rezultatom 2:1.

Oleksandr Zinčenko doveo je Ukrajince u vodstvo u 27. minuti udarcem iskosa s desetak metara.

Šveđani nisu bili previše opasni sve do 44. minuti kada je Emil Forsberg šutirao izvan kaznenog prostora, lopta se odbila od noge Illye Zabarnyija i završila u mreži, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1.

Prštale su šanse na sve strane u drugom poluvremenu. Prvo je Serhij Sidorčuk u 55. minuti pogodio vratnicu, da bi minutu kasnije na drugoj strani terena isto učinio Forsberg. U 69. minuti Forsberg je opet opalio iz daljine, a ovoga puta pogodio je gredu.

Švedska je bila nešto bolja u drugom poluvremenu, ali rezultat je ostao 1:1, pa se otišlo u produžetke.

U 99. minuti Šveđani su ostali s igračem manje. Nakon intervencije iz VAR sobe izravan crveni karton dobio je Marcus Danielson zbog žestokog starta na Artemu Besedinu.

Reprezentacija Švedske uspjela se braniti sve do 121. minute, a onda je Zinčenko ubacio s lijeve strane, pronašao je Artema Dovbyka, koji je glavom sa sedam metara pogodio za pobjedu Ukrajinaca 2:1.

Protivnik Ukrajine u četvrtfinalu bit će Engleska.

Pobjedom Ukrajine nad Švedskom kompletirani su četvrtfinalni parovi Evropskog nogometnog prvenstva.

Slijede dva dana odmora, a zatim će u petak i subotu Sankt Peterburg, Muenchen, Baku i Rim ugostiti četiri četvrtfinalna dvoboja.

U petak se sastaju Švicarska – Španjolska te Belgija – Italija, a dan kasnije na teren će Češka i Danska te Ukrajina i Engleska.

Polufinale i finale igrat će se na londonskom Wembleyju. Polufinala su zakazana za 6. i 7. jula, a finale 11. jula.