Skomina priznao greške, razočarao se kad je shvatio šta je napravio

Slovenski sudija Damir Skomina katastrofalnim suđenjem upropastio je sinoćnji revanš polufinala Lige prvaka i u finale poslao Liverpool, a nakon utakmice je navodno priznao greške te se slomio kad je shvatio šta je napravio.

Naime, italijanski novinar Tancredi Palmeri, inače dopisnik Beina i CNN-a, nakon meča na Twitteru je pod oznakom “ekskluzivno” objavio: Sudija Skomina se nakon utakmice u svlačionici slomio kad je shvatio kakve je greške napravio te je priznao da je donio pogrešne odluke.

Podsjetimo, Roma je u revanšu na svom Olimpicu pobijedila rezultatom 4:2, ali to joj nije bilo dovoljno zbog trijumfa Liverpoola 5:2 u prvoj utakmici i Skomininih nevjerovatnih grešaka na štetu domaćina u revanšu.

Džeko je kod rezultata 1:2 u 49. minuti izašao sam pred Kariusa koji ga je srušio u šesnaestercu te je trebao biti biti penal i crveni karton za Liverpoolovog golmana, ali je Skomina sa svojim pomoćnikom dosudio ofsajd, kojeg nije bilo.

Još veći propust dogodio se u 60. minuti kada je nakon gužve u šesnaestercu lopta stigla do El Shaarawyja, a njegov šut i gol za 3:2 rukama je odbranio Liverpoolov bek Alexander-Arnold te Skomina ni ovaj put nije dosudio penal, već korner za Romu.