Sarajevo u meču protiv Krupe stiglo do sedme uzastopne pobjede

Fudbaleri Sarajeva upisali su sedmu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi pošto je u 12. kolu na Koševu ‘pala’ Krupa rezultatom 3:0.

Razigrano Sarajevo je nastavilo sjajan niz bez ikakvih problema jer su golovi ‘padali’ na vrijeme. U rođendanskoj atmosferi, jer je klub proslavio 74. rođendan jučer, upisana je nova, vrlo lijepa pobjeda.

Već u šestoj minuti Krste Velkoski je izborio jedanaesterac, a siguran realizator bio je Benjamin Tatar.

Ni tu se nije zaustavilo Sarajevo, koje je napadalo i u nastavku prvog dijela. Tatar i Rahmanović bili su velika prijetnja još u nekoliko navrata, prije nego je domaći tim udvostručio prednost.

Igrala se 32. minuta kada je nakon šuta Rahmanovića lopta zakačila jednog od gostujućih igrača i ušla je u mrežu. Do kraja poluvremena rezultat se više nije mijenjao.

I u nastavku igra koja je u potpunosti pripala bh. prvaku. Ako je bilo ikakve rezultatske neizvjesnosti, ona je riješena u četvrtoj minuti drugog dijela. Tatar je centrirao na drugu stativu, loptu u sredinu vratio Velkoski, a Rahmanović je sa pet metara zakucava u mrežu gostiju za 3:0.

Imalo je Sarajevo prilika da u potpunosti razbije gosta i rezultatski. Nakon sat vremena igre Velkoskom je poništen gol zbog ofsajda, a onda je pet minuta kasnije Haris Handžić pogodio prečku.

Do kraja utakmice pokušavali su i Fanimo, koji je ušao u igru u nastavku, kao i Handžić petom, no rezultat se nije mijenjao. Ipak, sasvim dovoljno da Sarajevo nastavi svoj sjajni pobjednički niz.

Sarajevo – Krupa 3:0 (Tatar 6’ p., Rahmanović 32’, 49’)

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: /. Sudija: Dražen Marić (Bijeljina). Žuti kartoni: / Islamović (Sarajevo).

Sarajevo: Kovačević, Pidro (od 78’ Islamović), Miličević, Dupovac (od 83’ Šerbečić), Oremuš, Đokanović, Pejović (od 78’ Hodžić), Velkoski (od 68’ Fanimo), Rahmanović, Tatar, Handžić.

Krupa: Kolak, Karišik, Makitan, Dujaković, Palić, Galić (od 84’ Puzigaća), Vukmanović, Mandić, Simonović, Andrejić, Nikolić.

Izvor: Vijesti.ba