Real na vrhu Evrope: Ljulj pogodio za slavlje Muse, saigrača i cijelog Madrida

Madriđani su ponovo sjeli na tron evropske košarke, nevjerovatnim pogotkom Serhija Ljulja

Real Madrid našeg Džanana Muse je slavio u finalu Eurolige protiv Olimpijakosa rezultatom 79:78.

Od početka smo gledali veoma uzbuljivu utakmicu. Olimpijakos je bolje započeo prvu četvrtinu, koju su na kraju i završili u svoju prednost. Pogađao je prvobitno Ajzea Kenan (Isaiah Cannan), dok mu se poslije toga pridružio MVP lige Saša Vezenkov.

S druge strane, veterani Reala i Mario Hezonja su vratili ekipu u igru odličnim pogocima. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 45:45.

U drugom je Musa pogodio trojku i tako otvorio treću četvrtinu. Košarkaši Reala su se dosta mučili u trećoj četvrtini, nisu mogli ništa pogoditi, ali jednostavno nisu mogli da prelome utakmicu košarkaši Olimpijakosa.

Olimpijakos je uspio držati većim dijelom drugog poluvremena prednost. Nisu je dali do samoga kraja i tako su ponovo sjeli na tron evropske košarke.

Serhio Rodrigez je pogodio za tri poena i smanjio prednost nekoliko sekundi do kraja.

Poslije njega je pogodio Serhio Ljulj (Llull) za pobjedu. Nevjerovatna utakmica je završena pobjedom Reala.

Džanan Musa je upisao šest poena i dodao tome četiri asistencije.

Najbolji u dresu Reala je bio Serhio Rodrigez sa 15 postignutih poena, a pratio ga je Valter Tavares sa 13 poena i 10 skokova, te Mario Hezonja sa 12 poena.

Kod Olimpijakosa je ponovo fenomenalan bio Saša Vezenkov sa 29 poena i 9 uhvaćenih skokova. Ajzea Kenan je postigao 21 poen, dok je Šakil Mekisik upisao 14.

Izvor: Avaz.ba