Ponovila im se Srbija – Portugalci bez finalnog turnira Lige nacija!

Fudbalska reprezentacija Španije posljednji je učesnik finalnog turnira Lige nacija koji će od 14. do 18. juna naredne godine biti održan u Holandiji.

Crvena furija je u Bragi savladala selekciju Portugalije minimalnim rezultatom, a čovjek odluke bio je Alvaro Morata koji je u 88. minutu savladao Dioga Costu.

Domaća reprezentacija je duel posljednjeg kola dočekala sa dva boda više od Španije, ali su baš kao i u duelu protiv Srbije šokirani u finišu i takmičenje u grupi 2 završila je sa bodom manje od velikog rivala.

Gosti su imali mnogo veći posjed lopte (64-36), više udaraca u okvir gola rivala (5-4), ali su Portugalci, pogotovo u prvom poluvremenu, bili opasniji.

Plasman na završni turnir ranije su obezbijedile selekcije Hrvatske, Italije i Holandije.

U prva dva izdanja najmlađeg UEFA reprezentativnog takmičenja trofej su osvajali Portugal 2019. i Italija 2021.

Švicarska je u St. Gallenu u direktnom obračunu za ostanak u B diviziji pobijedila Češku rezultatom.

Domaći tim je poslije katastrofalnog starta takmičenja (tri poraza) upisao i treći trijumf u nizu, a sve dileme oko ishoda utakmice riješio je nakon pola sata igre. Remo Freuler je u 29. minutu donio prednost svom timu, a već u sljedećem napadu, poslije samo 62 sekunde, Breel Embolo je duplirao prednost i Švajcarce približio ostanku u drugom rangu Lige nacija.

Česi se nisu predavali, i preko Patrika Schicka smanjili su na 2:1 u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Gosti nisu imali šta da izgube, krenuli su na sve ili ništa i u 61. minutu mogli su do izjednačenja, ali Tomaš Souček nije realizovao najstrožu kaznu.

Švicarska je, podsjetimo, na Svjetskom prvenstvu u Kataru u grupi sa Srbijom, Brazilom i Kamerunom.

Izvor: Vijesti.ba