Nije moglo bolje otvaranje kola u Engleskoj: Četiri gola, tri penala i crveni karton na Eland Roudu

Fudbaleri Lidsa i Njukastla remizirali su u prvom meču 36. kola sa 2:2

Ako se po jutru dan poznaje, ovo će biti zanimljivo kolo u engleskoj Premijer ligi.

Fudbaleri Lidsa i Njukastla remizirali su u prvom meču 36. kola odigranom na Eland Roudu sa 2:2.

Utakmica je ponudila mnogo uzbuđenja, a viđena su i čak tri penala i crveni karton.

Lids je poveo u 7. minuti nakon što je Luk Ajling (Luke Ayling) poslao odbitak u mrežu. Domaći su mogli i do 2:0, ali je Patrik Bamford (Patrick) promašio penal u 28. minuti.

Kazna je stigla svega tri minute kasnije kada je Kalum Vilson (Callum Wilson) realizovao najstrožiju kaznu.

Vilson je i drugi gol dao sa bijele tačke. Engleski napadač je pogodio u 69. i donio preokret svom timu, a onda je Rasmus Kristensen donio bod Lidsu.

Vrijedi istaći da je Lidsov Žunior Firpo (Junior) pocrvenio u sudijskoj nadoknadi.

Njukastl je treći sa 66 bodova, tri više od Mančester junajteda koji tek treba odigrati svoju utakmicu.

Lids je na 18. mjestu sa 31 bodom, jednim manje od Evertona i sigurne zone.