Na SP prvi put korišten VAR: Francuska s(p)retno slavila protiv Australije

Tricolori su spretno i sretno stigli do trijumfa protiv Australije – 2:1. Ali ne i nezasluženo.

Od prvog minuta potvrdili su ulogu favorita, dominirali su, ali su do golova stigli na neuobičajen način.

Prvo su u 58. minuti poveli golom Griezmanna sa bijele tačke. Penalu je prethodio historijski momenat u svjetskom fudbalu, kada je prvi put na SP-u korišten VAR (videotehnologija).

Nakon starta Joshua Risdona nad Griezmannom igra je nastavljena, ali je nekoliko sekundi kasnije sudija Andres Cunha iz Urugvaja susret prekinuo. Pregledan je snimak i Cunha je pokazao na bijelu tačku, a Griezmann je bio siguran sa bijele tačke za 1:0.

No, slavlje Trricolora nije dugo trajalo, jer je Australija golom Jedinaka, također sa bijele tačke, izjednačila na 1:1.

Odluka o pobjedniku pala je u 81. minuti. Pogba je šutirao, lopta je od bloka igrača Australije prevarila golmana Ryana i završila milimetar iza gol-linije.