Musa postigao 13 poena u porazu Cedevite od Trenta

Ekipa Cedevite poražena je od Trenta na domaćem terenu u susretu 5. kola grupe G košarkaškog Eurocupa, a konačni rezultat na kraju je glasio 81:77.

Gosti su bolje otvorili meč i već na samom početku dolaze u prednost, a nakon prvih deset minuta rezultat na semaforu je glasio 28:23 za Trento. U istom ritmu nastavljena je i druga četvrtina u kojoj su gosti održavali osam poena prednosti, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 42:34.

Pitanje pobjednika riješeno je u trećoj četvrtini kada Trento već na samom početku dolazi do 20 poena prednosti i već tada je bilo jasno da Cedevita nema snage za povratak. Do kraja susreta domaći su samo ublažili poraz.

Bh. reprezentativac Džanan Musa na terenu je proveo 23 minute, a u tom periodu postigao je 13 poena.