MEČ OBILJEŽIO ŽESTOK OKRŠAJ IGRAČA: GOL BAJIĆA NEDOVOLJAN BAŠAKŠEHIRU, GALATASARAJ OSVOJIO TITULU

Galatasaraj je novi prvak Turske. Pogodak Riada Bajića nije bio dovoljan Bašakšehiru, čija se odbrana protiv domaćina na Turk Telekom areni raspala u drugom poluvremenu derbija čitave lige, pa je njegov i klub Edina Višće poražen u pretposljednjem kolu turske Superlige.

Domaći Galatasaraj slavio je i tako osvojio tituli prvaka, iako je Bašakšehir tokom većeg dijela šampionata predvodio karavan.

Napravio je istanbulski velikan veliki preokret i u od 64. minute je poveo protiv Bašakšehira sa 2:1.

Nakon gola bivšeg igrača Želje glavom u 17. minuti za Galatasaraj je izjednačio Sofiane Feghouli u 47. minuti pogodio, a za preokret se pobrinuo Henry Onyekuru, koji je iskoristio veliku grešku odbrane i pogodio u 64. minuti. Galata je tako kolo prije kraja na 66 osvojenih bodova, tri više od glavnog rivala i ima bolji međusobni omjer i gol-razliku.

Edin Višća odigrao je čitavu utakmicu, dok je Bajića zamijenio Robinho u 81. minuti.

Utakmicu je obilježio između ostaloga i sukob, žestok okršaj igrača u prvom poluvremenu.