Maestralni Icardi vodio Inter do rutinske pobjede nad Laziom u Rimu

Derbi susret 10. kola Serie A odigran je na rimskom Olimpicu gdje je Inter savladao domaći Lazio rutinski rezultatom 3:0.

Obje ekipe su od samog starta krenule otvoreno. Lazio je u prvih desetak minuta napadao, no kako je prvo poluvrijeme odmicalo, tako su gosti preuzimali terensku inicijativu, a ona je krunisana pogotkom u 28. minuti.

Nakon duge akcije Perišić je spustio loptu grudima do Vecina koji je prosljeđuje do Icardija, a kapiten Nerazzurra je šalje iza Strakoshinih leđa za 1:0.

U finišu prvog poluvremena gosti iz Milana su udvostručili prednost kada je prelijep pogodak postigao Brozović.

Na samom početku drugog poluvremena domaćin je uputio prvi šut u okvir gola kada je Milinković-Savić šutirao iz slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane, ali je Handanović bio siguran.

U 67. minuti Handanoviću je zaprijetio i Marušić koji je silovito šutirao, ali je golman Intera odbio loptu u korner.

U 70. minuti sve nade rimske ekipe za povoljan rezultat pokopao je Icardi svojim drugim pogotkom. Miranda ga je sjajno uposlio, Argentinac je lijepim lažnjakom prevario Lulića i matirao Strakoshu za konačnih 3:0.

Posljednju priliku za počasni pogodak Lazio je imao u 82. minuti kada je immobile izašao sam na Handanovića, ali je šutirao pravo u njega.