Lewandowski došao do 250. bundesligaškog gola u pobjedi Bayerna

Poslije pobjede Freiburga na gostovanju kod Schalkea (0:2), odigrane su još četiri utakmice 12. kola njemačke Bundeslige, a pobjedu Bayern Munchena obilježio je jubilej Roberta Lewandowskog.

Bayern je nakon preokreta savladao Wolfsburg (2:1). Philipp je vodeo Vukove u prednost u petoj minuti, ali su Bavarci preokrenuli preko Lewandowskog. Poljak je pogađao u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena, a zatim i u 50. minuti. Tako je došao do jubileja, tačnije 250. bundesligaškog pogotka.

Augusburg je sa minilanih 0:1 pobijedio Bielefeld na gostovanju pogotkom Gouweleeuwa u 85. minuti, a istim rezultatom do tri boda došao je RB Leipzig kod Hoffenheima. Jedini gol na utakmici je djelo Poulsena u 60. minuti. Tim iz Sinsheima je još uvijek bez povrijeđenog Ermina Bičakčića.

Leverkusen je za ostanak na prvom mjestu Bundeslige bio ubjedljiv protiv Kolna (0:4). Za Apotekare su pogađali Weiser, Diaby, Schick i Wirtz.