Finska zagorčala život Hrvatskoj, Srbija poražena od Austrije u Beču

Širom Evrope odigrano je osam utakmica kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine, a najveće iznenađenje napravila je Finska koja je u 90. minuti stigla do jednog boda protiv Hrvatske.

Reprezentacija Hrvatske je tek u drugom poluvremenu slomila otpor Finske. Igrala se 57. minuta kada je Mario Mandžukić bio na pravom mjestu i bez većih problema loptu poslao u praznu mrežu. Šok za domaće navijače uslijedio je u 90. minuti kada Soiri pogađa za 1:1 čime je Hrvate gotovo pa ostavio bez šanse za prvo mjesto i direktan plasman u Rusiju, dok im je i odlazak u baraž ovim remijem postao upitan.

Naime, Hrvatska u posljednjem kolu gostuje Ukrajini koja se također bori za drugo mjesto, a Island će nakon večerašnje pobjede nad Turskom skoro sigurno biti prvi, jer u posljednjem kolu dočekuje Kosovo.

Španija je puno lakše od očekivanog savladala Albaniju. Pitanje pobjednika ovog meča bilo je poznato već nakon 27. minuta igre, a domaći su u vodstvo stigli u 16. minuti kada Rodrigo koristi asistenciju Isca i pogađa za vodstvo Crvene furije. Osam minuta nakon toga Isco je povećao prednost na 2:0, da bi u 27. minuti Alcantara glavom pogodio za 3:0.

Turska je na domaćem terenu nakon pobjede protiv Hrvatske doživjela još jedno veliko razočarenje, a ovaj put poraženi su od Islanda. Gosti su u vodstvo stigli u 32. minuti kada Gudmundsson pogađa za 1:0, da bi sedam minuta nakon toga Bjarnason postigao drugi gol. Pitanje pobjednika riješeno je u 50. minuti kada Arnason pogađa za 3:0.

Najbolji meč večeri u Beču su odigrale reprezentacije Austrije i Srbije. Gosti su stigli u vodstvo golom Milivojevića u 11. minuti, da bi domaći golom napadača Schalkea Burgstallera poravnali rezultat u 25. minuti.

Arnautović je u 76. minuti pogodio za potpuni preokret Austrije, a samo sedam minuta nakon gola Matić je stvari vratio na početak i postigao gol za 2:2. Konačnih 3:2 postavio je Arnautović svojim drugim, a za Austriju trećim gol u 89. minuti. Srbija u posljednjem kolu igra kod kuće protiv Gruzije gdje joj je potrebna pobjeda za direktan plasman na Mundijal.