Fenerbahče golom Džeke došao do preokreta i prvog mjesta na tabeli

U okviru 26. kola turskog šampionata imali smo priliku gledati duel dva kluba u čijim redovima nastupaju bh. internacionalci.

Caykur Rizespor je dočekao Fenerbahçe koji je slavio rezultatom 1:3.

Domaćin Rizespor je u 27. minuti iznenađujuće poveo protiv favoriziranog Fenerbahčea golom Martina Mincheva, ipak gosti su mnogo bolje zaigrali u drugom poluvremenu pa već u 48. stižu do izjednačenja golom Serdara Dursuna, a u 65. minuti na scenu stupa najbolji strijelac prvenstva Edin Džeko koji svojim osamnaestim pogotkom donosi potpuni preokret gostima, do kraja su gosti golom Irfana Can Kahvecija u sudijskoj nadoknadi ovjerili bitnu pobjedu koja ih je dovela na prvo mjesto prvenstva.

U redovima domaćina priliku za igru dobio je od 69. minute bh. internacionalac Dal Varešanović, dok su Rade Krunić i Edin Džeko u ekipi Fenerbahçea počeli od prve minute. Krunić je odigrao prvo poluvrijeme, a Džeko je izašao iz igre u 80. minuti, piše SCsport.

Turska Super liga, 26. kolo

Rizespor – Fenerbahçe 1:3 (M. Minchev 27’, S. Dursun 48’, E. Džeko 65’, I. Can Kahveci 90'+3’)

Izvor: Vijesti.ba