Đoković šokantno ispao s Indian Wellsa, razbio ga veteran Kohlschreiber

Nijemac Philipp Kohlschreiber (39. ATP) plasirao se u osminu finala turnira u američkom Indian Wellsu nakon što je pobijedio srbijanskog tenisera Novaka Đokovića (1. ATP).

Najbolji teniser svijeta i peterostruki osvajač ovog Mastersa neočekivano je poražen u ranoj fazi turnira rezultatom 6:4, 6:4 nakon samo 96 minuta igre.

Đoković se od početka meča teško kretao i činilo se da mu je smetala vrućina i vlaga pa je njemački veteran došao do prve pobjede nad Srbijancem nakon deset godina.

Inače, ovo je bio nastavak meča nakon što ga je dan ranije prekinula kiša.

Zahvaljujući nevjerovatnim Đokovićevim greškama njegov protivnik je osvojio prvi set i došao u prednost.

Drugi set je riješen breakom odmah na početku jer je odmah zatim Đoković još više griješio, pravio promašaje i teško se kretao pa je riješeno pitanje pobjednika.

Kohlschreiber će u osmini finala igrati protiv Francuza Gaela Monfilsa (19. ATP).