Chelsea i Arsenal u londonskom derbiju odigrali susret bez pogodaka

Drugi polufinalni meč engleskog Carabao Cupa između Chelseaja i Arsenala završen je bez pobjednika, a londonski derbi koji se odigrao Stamford Bridgeu završen je rezultatom 0:0.

Chelsea je bio puno bolji protivnik tokom svih 90 minuta, a u prvom poluvremenu najbolje prilike za Plavce imali su Moses i Fabregas, no nije bilo promjene rezultata.

Jedinu kakvu-takvu šansu za Topnike u prvih 45 minuta imao je Lacazette kada je s vrha kaznenog prostora šutirao daleko preko gola, a treba napomenuti da je glavni sudija Martin Atkinson u više navrata koristio VAR, ali nijednom nije promijenio svoju odluku.

Početak drugog poluvremena u potpunosti je pripao domaćoj ekipi i tim Antonija Contea imao je nekoliko sjajnih prilika da stigne u vodstvo, no Moses i ponajviše Morata nisu iskoristili svoje prilike.

Arsene Wenger u drugom poluvremenu priliku je pružio i Alexisu Sanchezu koji će vrlo vjerovatno napustiti Emirates i u narednim danima trebao bi potpisati za Manchester City ali ni ulaskom Čileanca Topnici nisu popravili svoju igru u ofanzivi te su čitav meč odigrali bez prave prilike za postizanje pogotka.

Treba napomenuti da je ligaški susret između ove dvije ekipe, a koji se odigrao u prvoj polusezoni, također završen bez pogodaka.

U drugom susretu polufinala Carabao Cupa Manchester City savladao je Bristol City rezultatom 2:1, a putnici u finale bit će poznati nakon uzvratnih utakmica koje se igraju za dvije sedmice.