BIZARNA SCENA NA ANFIELDU: Pomoćni sudija slavio pobjednički gol Liverpoola

U derbiju 32. kola Premiershipa Liverpool je u dramatičnoj završnici pobijedio Tottenham s 2:1 vrativši se na prvu poziciju s dva boda više od Manchester Cityja.

Redsi su do pobjede stigli u sudijskoj nadoknadi komičnim autogolom Tobyja Alderweirelda.

Domaćin je poveo u 16. minuti lijepim golom Roberta Firmina koji je zabio glavom na već devetu asistenciju Andrewa Robertsona. Gosti su u nastavku odigrali daleko bolje i izjednačili su u 70. minuti preko Lucasa Moure.

Tottenham je u 85. minuti mogao šokirati Liverpool, a možda i riješiti pitanje prvaka. Sissoko i Son su bili dva na jedan u kontri, ali je Sissoko bio sebičan i pucao je preko gola. Kazna je stigla u 90. minuti kada su si gosti sami zabili gol. Robertson je još jednom odlično ubacio, Salah je s lijeve strane pucao glavom, Lloris obranio, a odbijenu lotu Alderweireld je ugurao u vlastitu mrežu za erupciju oduševljenja na Anfieldu.

Igrači Liverpoola, klupa, navijači, svi su euforično slavili, a pridružio im se i četvrti sudac koji nije mogao skriti zadovoljstvo nakon što su Redsi postigli pobjednički gol.