BiH razbila Lihtenštajn i zasjela na prvo mjesto u grupi

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je četvrtu uzastopnu, a ukupno petu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Tim Vinka Marinovića je u sedmom kolu grupe 8 u Vaduzu savladao vršnjake iz Lihtenštajna sa 4:0.

BiH je upisala rutinsku pobjedu. Otpor Lihtenštajna slomljen je u 35. minuti kada je Ćivić doveo Zmajiće u vodstvo na asistenciju Ćavara.

To je bio i rezultat prvog dijela, a na 2:0 povisio je asistent kod prvog gola Marijan Ćavar u 52. minuti.

U 71. minuti rezervista Memija pogađa za 3:0, a konačnih 4:0 postavlja Gojak u drugoj minuti nadoknade. S obzirom na to da je rezultat prve utakmice bio 6:0, BiH je za 180 minuta Lihtenštajnu postigla čak deset golova.

BiH je lider grupe 8 sa 15 bodova na kontu. Dva boda manje, ali i utakmicu manje na drugoj poziciji ima Portugal.

Kvalifikacije se nastavljaju u septembru, kada će BiH ugostiti Švicarsku.

Bosna i Hercegovina: Muminović, Ćivić (C), Mihojević, Radeljić, Todorović (od 72. Dujaković), Demirović, Gojak, Ćavar, Peco (od 82. Mulahusejnović), Jukić (od 23. Memija), Lončar