Barcelona minimalno pobijedila ekipu sa začelja La Lige

Ekipa Barcelone upisala je tešku, ali vrlo vrijednu pobjedu na gostovanju Huesci rezultatom 1:0 u 17. kolu španske Primera lige.

Katalonci su pod imperativom pobjede stigli na stadion El Alcoraz, ali su do pobjede došli uz dosta muke.

Prvi, a na kraju i jedini gol na utakmici, postigao je Frenkie De Jong u 27. minuti nakon lijepe asistencije Lionela Messija.

Barcelona je i u nastavku susreta kontrolisala igru, ali nikako nije mogla do gola kojim bi riješila pitanje pobjednika. Dvije velike prilike imao je Lionel Messi, ali je u oba navrata golman Alvaro Fernandez dobro odbranio.

Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić ponovo nije bio starter u ekipi iz Katalonije. Veznjak je u igru ušao tek u 75. minuti zamijenivši Sergija Busquetsa.

Izvor: Vijesti.ba / SCsport