PSG, Liverpool i Tottenham u osmini finala Lige prvaka

Nogometaši Paris St. Germaina i Liverpoola plasirali su se u osminu finala Lige prvaka.

PSG je na gostovanju u Beogradu pobijedio Crvenu zvezdu sa 4:1 i osvojio prvo mjesto u grupi. U derbiju kola Liverpool je na Anfieldu pobijedio Napoli s 1:0 i ispred italijanskog kluba, kojem je ovo prvi poraz, osvojio drugo mjesto. Oba kluba grupnu fazu su završila sa devet bodova i istim omjerom u međusobnim susretima, te je putnika u nokaut fazu odlučila gol razlika.

U osminu finala plasirao se i Tottenham, koji je u posljednjem kolu u B-grupi odigrao neriješeno 1:1 sa Barcelonom na Nou Campu. U drugom meču u grupi Inter je remizirao sa PSV-om 1:1 i takmičenje završio na trećem mjestu s istim brojem bodova kao Tottenham. No, engleski tim je prošao dalje zbog boljeg omjera u međusobnim susretima. Plasman u osminu finala iz ove grupe ranije je osigurala Barcelona.

U A-grupi plasman u osminu finala ranije su osigurali Atletico Madrid i Borussia Dortmund, a večerašnji mečevi odlučili su pobjednika grupe. Borussija je u gostima pobijedila Monaco sa 2:0 i završila na prvoj poziciji, dok je Atletico odigrao bez  golova s Bruggeom.

Nogometaši Porta i Schalkea su i prije šestog kola izborili prva dva mjesta u grupi D, a u večerašnjim susretima upisali su pobjede. Porto je u gostima savladao Galatasaray s 3:2 i potvrdio prvo mjesto u grupi, dok je Schalke na svom terenu pobijedio Lokomotiv iz Moskve s 1:0.

4. Lokomotiv Moskva 6 1 0 5 4:12 3

Nakon večerašnjih susreta šestog kola Lige prvaka u grupama A, B, C i D poznato je 15 učesnika osmine finala.

Susreti u preostale četiri grupe igraju se u srijedu, a jedina nepoznanica ostaje u grupi F gdje se za drugo mjesto bore Lyon i Šahtar, koji će sutra odmjeriti snage. Lyon kolo prije kraja zauzima drugu poziciju sa dva boda prednosti i u sutrašnjem meču u Kijevu dovoljan mu je remi za dalji plasman.

Manchester City ranije je osigurao plasman u osminu finala, a u posljednjem kolu dočekuje Hoffenheim bh. reprezentativca Ermina Bičakčića.

U ostalim grupama riješeno je pitanje učesnika nokaut faze. U E-grupi Bayern i Ajax idu dalje, a njihov sutrašnji duel odlučit će prvo mjesto.

Real Madrid osigurao je prvo mjesto u grupi G, a sutra se sastaje sa moskovskim CSKA. Drugo mjesto osigurala je Roma koja će sutra u gostima igrati protiv Viktorije Plzen, bez bh. reprezentativca Edina Džeke. Oba meča u ovoj grupi igraju se u terminu od 18.55 sati.

U H-grupi plasman u nokaut fazu osigurali su Juventus i Manchester United. Juventus, bh. reprezentativca Miralema Pjanića, gostuje Young Boysu, dok United ide u goste Valenciji.

Ekipe koje su izborile plasman u osminu finala: Ajax, Atletico Madrid, Barcelona, Bayern München, Borussia Dortmund, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Paris Saint-Germain, Porto, Real Madrid, Roma, Schalke, Tottenham.

Izvor:vijesti.ba