Nurkić upisao novi double-double u porazu Portlanda na gostovanju kod Houstona

Sinoć su u NBA ligi odigrane samo tri utakmice. Zanimljiv dvoboj odigrao se u Los Angelesu, u kojem je najbolja momčad lige Toronto savladao domaće Clipperse sa 123:99.

Raptorse je predvodio Serge Ibaka koji je zabio 25 poena i 9 skokova, a pratio ga je Kyle Lowry s 21 poena, 7 asistencija i 5 sokova

San Antonio Spursi bili su jednako uvjerljivi protiv Phoenixa na domaćem terenu (111:86), a najbolji u redovima domaćina bio je Bryan Forbes s 24 poena i 11 skokova.

Portland je poražen u Teksasu, domaći Rocketsi su slavili sa 111:103, ali Jusuf Nurkić ponovo je bio odličan.

Trail Blazersi su odlično otvorili meč, vodili i sa 15 poena razlike (27:12), da bi Houston uspostavio rezultatsku ravnotežu do kraja prvog poluvremena, a zatim i potpuno slomio otpor gostiju u zadnjoj četvrtini.

Za poraz Portlanda, uz Damiana Lillarda (34 poena) i CJ McColluma (22), najmanje je kriv Nurkić. Nurkić je ostvario novi double-double, za 31 minutu na parketu zabilježio je 15 poena, 10 skokova, 4 asistencije i 2 blokade.

S druge strane, najbolji u pobjedničkom sastavu bio je, po običaju, James Harden (29 poena, 4 asistencije).

Trail Blazersi su trenutno osmi na Zapadu sa omjerom 15-12, Houston je i dalje pretposljednji u konferenciji sa 12-14.