Liga prvaka u nogometu: Real u zadnjim trenucima izbjegao poraz

Real Madrid loše je otvorio Ligu prvaka. Nakon poraza od Šahtara, jedva je izvukao remi u drugome kolu skupine B kod Borussije Mönchengladbach. Susret je završio s 2:2.

Real je u Mönchengladbachu odigrao još jednu slabu utakmicu, do 87. minute je gubio 0:2, i potvrdio da početni domaći poraz od Šahtara (2:3) nije bio slučajnost.Njemački sastav je vodio s 2:0 pogocima Francuza Marcusa Thurama (33, 58), a Zinedine Zidane je tek u 70. minuti ubacio Luku Modrića i povratnika Edena Hazarda. U 87. minuti Karim Benzema je smanjio na dodavanje Casemira, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Casemiro je na dodavanje Ramosa izjednačio i spasio Real novoga poraza.

U skupini A madridski Atletico je nakon velike borbe svladao RB Salzburg s 3:2.

Atletico je poveo u 29. minuti, strijelac je bio Marcos Llorente. Na 1:1 gosti su izjednačili u 40. minuti golom Dominika Szoboszlaija, a do preokreta i vodstva 2:1 su došli u 47. minuti golom Mergima Berishe. Samo pet minuta poslije domaćin preko Joao Felixa izjednačuje na 2:2. Mladi Atleticov napadača u 85. minuti je postigao svoj drugi gol i postao junak dvoboja.

U skupini C Porto je svladao Olympiakos 2:0, a Manchester City je slavio 3:0 kod Marseillea.

Manchester City je u Marseilleu slavio pogocima Ferrana Torresa (16), Ilkaya Gundogana (75) i Raheema Sterlinga (82).

Porto je kod kuće pobijedio Olympiacos pogocima Viere (11) i Oliveire (85), javlja Hina.

U skupini D Atalanta i Ajax su odigrali 2:2, a Mario Pašalić je bio asistent kod drugoga gola talijanske momčadi.

Nizozemci su puno bolje započeli susret, golovima Tadića (30) i Traorea (38) poveli su s 2:0, ali se Atalanta vratila u drugom dijelu s dva gola Kolumbijca Zapate (54, 60).

Engleski prvak Liverpool namučio se na Anfieldu protiv debitanta Midtjyllanda, no na kraju je slavio s 2:0. Obrana Danaca pala je tek u 55. minuti kada je pogodio Jota, a Mo Salah je iz penala u sudačkoj nadoknadi postavio konačan rezultat.

Rezultati susreta 2. kola nogometne Lige prvaka igranih u utorak:

SKUPINA A:
Lokomotiv M. – Bayern 1-2 (Mirančuk 70 / Goretzka 14, Kimmich 79)
Atletico – Salzburg 3-2 (Llorente 29, Joao Felix 52, 85 / Szoboszlai 40, Berisha 47)

1. Bayern 2 2 0 0 6-1 6
2. Atletico 2 1 0 1 3-6 3
3. Salzburg 2 0 1 1 4-5 1
4. Lokomotiv M. 2 0 1 1 3-4 1