Liga prvaka: Real Madrid i Tottenham remizirali, Bešiktaš upisao i treću pobjedu

Večeras je počelo treće kolo Lige prvaka, a u grupama G i H postignuto je ukupno 12 golova.

Grupa G

Leipzig – Porto 3:2

Svi pogoci na Red Bull Areni pali su u prvom poluvremenu. Orban je doveo Leipzig u vodstvo u 8. minuti, ali je samo deset minuta kasnije Aboubakar poravnao na 1:1. Potom su Forsberg u 38. i Augustin u 41. minuti donijeli prednost Leipzigu od 3:1, a konačnih 3:2 postavio je Marcano u 44. minuti.

Monaco – Bešiktaš 1:2

Bešiktaš se ne šali ove sezone. Turska ekipa je upisala i treću pobjedu iz isto toliko susreta, a u trećem kolu je slavila nakon preokreta u Monte Carlu. Falcao je doveo Monaco u vodstvo nakon pola sata igre, a potom je Tosun u 34. i 54. minuti donio tri boda Bešiktašu.

Grupa H

Real Madrid – Tottenham 1:1

U derbiju trećeg kola Real Madrid je dočekao Tottenham, a susret je završen bez pobjednika. U 28. minuti Aurier je ubacio loptu s desne strane, Kane je bio u prilici, ali se lopta od Varanea odbila u Navasovu mrežu za vodstvo gostiju. konačnih 1:1 postavio je Ronaldo iz penala u 43. minuti susreta.

APOEL – Borussia Dortmund 1:1

I drugi susret u ovoj grupi završen je identičnim rezultatom. APOEL je poveo u Nikoziji u 62. minuti kada je pogodio Pote, a gosti iz Njemačke su izjednačili u 67. minuti preko Papastathopoulosa.