Borac jednom nogom u finalu Kupa BiH

Fudbaleri Borca slavili su u prvom meču polufinala Kupa Bosne i Hercegovine protiv Klisa rezultatom 4:1.

Senzacija ovogodišnjeg izdanja Kupa, Klis iz Buturović Polja, stigao je u Banju Luku sa stavom da nema šta izgubiti, pa su tako hrabro i odigrali.

Krenuo je Borac silovito, a do vodstva je stigao već u sedmoj minuti. Nakon odbrane gostujućeg golmana, lopta je došla do Panagiotisa Moraitisa koji je ugurao loptu u mrežu iz neposredne blizine.

Nastavili su domaći prijetiti, ali je gotovo nesavladiv bio Armin Cero na golu gostiju. Branio je zicere Almedina Ziljkića, Dejana Uzelca, a onda i Gorana Zakarića.

I gosti su se oslobodili pritiska u finišu prvog dijela, a Kudra je izašao sam ispred golmana domaćih, no Pavlović je odbranio. To je bio rezultat prvog dijela.

U nastavku dvije prijetnje na startu domaćih, udarci Moraitisa i Zakarića su glavom otišli pored gola, a onda su dvije prilike imali i gosti.

Pravo čudo vidjeli smo u 59. minuti. Kudra je fenomenalnim golom iz slobodnog udarca donio poravnanje Klisu i tako šokirao domaće.

Ipak, u 68. minuti Borac je ponovo došao do vodstva. Nesretni Pirija je pokušao izbaciti loptu ispred rezerviste Mehanovića, ali je loptu poslao u svoju mrežu.

No, to nije bio kraj. Tragedija za goste se nastavila i u 81. minuti jer su postigli novi autogol, ovoga puta svoju mrežu nakon kornera zatresao je Mušinović. U 86. minuti pogodak je postigao i Mehanović kome je Cero odbranio prvi udarac, ali je onda iz drugog pokušaja pogodio za 4:1.

Do kraja utakmice bilo je još prilika, posebno ispred gola Klisa, ali je ostalo 4:1. Na koncu, gosti ne bi trebali biti nezadovoljni nakon svega što su prikazali protiv apsolutnog favorita u ovom dvomeču.

Borac – Klis 4:1 (Moraitis 7′, Pirija autogol 68′, Mušinović autogol 81′, Mehanović 86′ / Kudra 59′)

Stadion: Gradski stadion Banja Luka. Gledalaca: /. Sudija: Antoni Bandić (Grude), Žuti kartoni: Uzelac (Borac), Mušinović, Šabanović (Klis).

Borac: Pavlović, Uzelac, Ćosić, Dujaković, Molls (od 46′ Čavić), Vojnović (od 55′ Kujundžić), Subić (od 55′ Brtan), Meleg (od 67′ Šikanjić), Ziljkić, Zakarić i Moraitis (od 67′ Mehanović).

Klis: Cero, Bajramović, Ćosić, Šehić, Mušinović, Pirija, Makan, Bitevija, Vila (od 67′ Kozić), Šimunović (od 67′ Husrep) i Kudra (od 69′ Kudra).

Izvor: Vijesti.ba / SCsport