Sarajevo pobijedilo Tuzla City i napravilo veliki korak ka finalu Kupa BiH

Fudbaleri Sarajeva upisali su pobjedu na Tušnju protiv Tuzla Cityja rezultatom 1:0 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Po teškom terenu, na startu nismo gledali kvalitetan fudbal. Nešto agilniji bili su domaći, a najbolju priliku na utakmici imali smo u 14. minuti kada je Nermin Crnkić sa sedam metara šutirao direktno u Vladana Kovačevića nakon povratne lopte.

Prvu prijetnju Sarajevo je imalo u 26. minuti. Matthias Fanimo je prošao po desnoj strani, odigrao povratnu loptu za Mešanovića, ali Luka Lučić je uklizao u posljednjem trenutku i izbio je loptu.

Do poluvremena izdvajaju se dva pokušaja domaćih iz slobodnih udaraca, ali Brkić i Mišić nisu bili precizni. Na poluvrijeme se otišlo bez golova.

Sarajevo je u nastavku zaigralo mnogo bolje. Prvo je zaprijetio Milanović sa distance, a onda je stigao i vodeći pogodak. U 56. minuti odbrana Tuzla Cityja je izbila loptu do Fanima koji sjajnim volej udarcem pogađa od stativu gola Tuzla Cityja.

Krenuli su tada domaći gotovo na sve ili ništa. Prijetio je Brkić, a onda je u 70. minuti Argentinac Doffo bio nadomak pogotka. Šutirao je volej silovito sa distance, a lopta je prešla nekoliko centimetara preko prečke.

Do kraja je pokušao i Barišić udarcem sa distance, ali nije pogodio, a na drugoj strani Jukić i Sušić.

Za kraj, vidjeli smo veliku priliku za domaće. U dva navrata šutali su domaći, a posebno je bio opasan udarac Džafića glavom kojeg divno brani Kovačević. Ostalo je 0:1 tako da je Sarajevo upisalo pobjedu i veliki korak ka finalu Kupa BiH.

Tuzla City – Sarajevo 0:1 (Fanimo 56′)

Stadion: Tušanj. Gledalaca: /. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Žuti kartoni: Doffo (Tuzla City), Dupovac, Miličević (Sarajevo).

Tuzla City: Muminović, Lučić, Morris, Barišić, Nukić, Doffo (od 75′ Maksimović), Karjašević, Brkić, Mišić (od 42′ Džafić), Crnkić (od 80′ Mehidić) i Ramić (od 74′ Badji).

Sarajevo: Kovačević, Pidro, Dupovac, Miličević, Oremuš, Pejović, Đokanović (od 74′ Sušić), Adukor, Fanimo, Milanović (od 74′ Jukić), Mešanović (od 59′ Handžić).

Izvor: Vijesti.ba / SCsport