Zaslužena pobjeda: Španci se proslavili sa 1:0 protiv Italije

Španija je u Gelsenkirchenu u derbiju drugog kola grupe B s 1:0 pobijedila Italiju i osigurala je prvo mjesto u grupi i prolazak u osminu finala.

U 55. minuti fantastični Nico Williams je odlično probio i ubacio, Morata je promašio, ali je nesretni Riccardo Calafiori zakačio loptu i odbio je u svoju mrežu, prenosi Index.

Tokom svih 90 minuta gledali smo apsolutnu dominaciju Furije i pravo je čudo da je Italija prošla sa samo jednim golom u mreži. Italija nije imala niti jedan ozbiljan šut u okvir Simona, dok je Donnarumma bio daleko najbolji igrač Azzura. Španci su promašili veliki broj prilika na ovoj utakmici, a omjer udaraca bio je 21-3 u njihovu korist. U zadnjem kolu u ponedjeljak od 21 sat će igrati Španjolska protiv Albanije te Hrvatska protiv Italije.

Hrvatska bi pobjedom protiv Italije bila gotovo sigurno druga. Plan bi joj mogla poremetiti jedino Albanija ako pobijedi Španiju.

Između te dvije reprezentacije tada bi odlučivala gol-razlika, a Albanija je tu zasad bolja za dva gola. No, čak i da Albanija završi ispred nje, s četiri boda kao treća bi Hrvatska praktično osigurala osminu finala. U tom scenariju bi Talijani ispali iz grupe.

U slučaju remija, Hrvatskoj igra još samo teorija. Španci bi trebali pobijediti Albance, a u preostalih pet grupa morale bi se naći barem dvije trećeplasirane reprezentacije koje su osvojile maksimalno dva boda, a i u tom slučaju bi odlučivala gol-razlika.

Izvor: Vijesti.ba