Triple-double učinak sjajnog Jokića u gostujućoj pobjedi Denvera kod Toronta

Nuggetsi su bolje otvorili meč i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 27:24, a dobrom igrom u finišu druge dionice uspjeli su na poluvrijeme otići s dvocifrenom prednošću. Bilo je 59:47.

U drugom poluvremenu Jokić i društvo su kontrolisali stečenu prednost, Toronto je samo u rijetkim trenucima uspio ugroziti vodstvo Denvera, a kada su se domaći konačno vratili i anulirali prednost Nuggetsa, gledaoci u Scotiabank areni gledali su izuzetno zanimljiv meč.

U finišu su, ipak, bolji bili košarkaši Denvera koji su bili pribraniji i sasvim zasluženo osvojili dva boda na ovom teškom gostovanju. Najbolji pojedinac meča bio je Nikola Jokić koji je za 35 minuta postigao 23 poena, a imao je i 15 asistencija i 11 skokova, što znači da je kompletirao triple-double učinak.

Najefikasniji igrač na meču bio je Leonard iz domaćeg tima koji je ubacio 27 poena, a vrijedi dodati i učinak Murrayja iz Denvera koji je ubacio 21 poen.

U sinoćnjim mečevima vrijedi izdvojiti pobjedu Oklahome na gostovanju kod Detroita rezultatom 110:83, dok je aktuelni NBA prvak Golden State bez većih problema bio bolji od Atlante 128:111.

Cleveland je rezultatom 99:97 porazio Brooklyn u gostima, a domaći poraz upisao je i New York koji je izgubio od Washingtona 110:107. Na domaćem terenu slavila je Minnesota koja je rezultatom 103:91 porazila Houston, dok su LA Clippersi u sjajnom meču bili bolji od New Orleansa rezultatom 129:126.