Spektakl u Cazinu pripao Krajini

Pred oko hiljadu navijača u Sportskoj dvorani u Cazinu rukometaši Krajine stigli su do vrlo važne pobjede protiv ekipe Rukometnog kluba “Bosna” iz Sarajeva.

Kako se i očekivalo, teška i tvrda utakmica protiv kvalitetne ekipe “Bosne” nije izostala gdje je od prve minute bilo neizvjesno uz dosta uspona i padova u obje ekipe.

Krajina je krenula odlično u utakmicu kada su u prvih 5 minuta napravili prednost od 4:1. Ipak, Bosna se vraća u utakmicu, te serijom od četiri gola dolaze u vodstvo od 4:5 u 10. minutu igre. Loš period u igri Krajine se nastavlja sve do 20. minuta kada su gosti imali prednost od 6:11 te se činili da će utakmica u drugom poluvremenu bili čista formalnost.

Ipak, izabranici Mensura Osmanagića vraćaju se u utakmicu te golovima raspoloženog Bezbradice i dobrim odbranama golmana Subotića poravnavaju rezultat na 14:14 s kojim se otišlo na odmor, iako su imali priliku na poluvrijeme otići s prednosti.

Drugo poluvrijeme je bio pravi spektakl gdje je oko hiljadu Cazinjana napravilo paklenu atmosferu kakvu rijetko možemo vidjeti na rukometnim utakmicama u BiH.

Nošeni odličnom podrškom s tribina rukometaši “Krajine” lavovskom borbom uspijevaju se nositi s jakom ekipom “Bosne”, da bi prešli u vodstvo u 46. minutu, te održavali jedan gol prednosti do 52. minuta kada počinje šou u režiji mladog golmana Jasmira Hušića. Ovo je definitivno utakmica života za golmana Krajine koji je nemogućim odbranama dizao publiku na noge. Pogotcima u završnici utakmice raspoloženih Savića, Lipovića, Bezbradice, Krajina diže svoju prednost i ide ka novoj pobjedi, i velika tri boda koja su izuzetno bitna u borbi za opstanak.