Spars prokockao 15 razlike na poluvremenu i u posljednjoj sekundi izgubio od MZT-a

Košarkaši Sparsa izgubili su od MZT-a u dvorani na Grbavici rezultatom 71:70 u prvom meču polufinalne seriji play-offa ABA 2 lige.

Sarajevska ekipa je odlično otvorila meč i već nakon prve dionice imala dvocifrenu prednost (19:9), a na poluvremenu i plus 15 (42:27).

U trećoj dionici makedonski predstavnik je odigrao mnogo bolje i u posljednjih deset minuta ušlo se s prenošću Sparsa rezultatom 56:53.

MZT je četiri minute prije kraja meča serijom 9:0 stigao do izjednačenja (62:62), no potom je sarajevski klub ponovo stekao prednost od šest poena (68:62).

Ipak, u posljednjih 37 sekundi ušlo se pri rezultatu 70:69 za Sparse koji su imali i napad, ali je Almir Hasandić nerezonski šutirao trojku preko ruke u 11. sekundi napada i dao priliku MZT-u za pobjedu.

Lester Medford je “iscijedio” napad do kraja i pogodio sa vrha reketa u posljednjoj sekundi za pobjedu MZT-a rezultatom 71:70.

Drugi meč igra se u nedjelju u Skoplju u 17 sati, a eventualni treći meč je na rasporedu u četvrtak, 28. marta u Sarajevu u 18 sati.

Ekipa koja ostvari dvije pobjede plasirat će se u finale i na taj način minimalno osigurati doigravanje protiv Zadra, pretposljednjeplasirane ekipe ABA lige.

Pobjednik play-offa ABA 2 lige plasirat će se direktno u ABA ligu.