Šok za Romu, Milanov zlatni dječak za pobjedu u 95. minuti!

Milan je u prvom meču u sezoni imao 2:0 u Napulju, ali je izgubio 3:2, dok je Roma prethodno do večeras odigrala dva meča i osvojila je četiri boda – pobjeda u Torinu i remi s Atalantom u meču u kojem su Rimljani gubili 3:1.

Večerašnji duel na San Siru bio je važam za oba tima. Početak nije donio nikakva uzbuđenja, s tim da je Milan imao više posjed lopte i strpljivo je čekao svoju šansu, a prvi je zaprijetio Calabria, kada je u 16. minuti šutirao preko gola.

Pet minuta prije odlaska na odmor Milan dolazi do pogotka. Ricardo Rodriguez je sjajno ubacio s lijeve strane, Franck Kessie na drugoj stativi neometano pogađa za slavlje domaćih.

U petoj minuti nastavka Roma je imala sjajnu šansu, ali udarac Edina Džeke odlazi malo pored desne stative gola Donnarumme. U 59. minuti je Roma uspjela da izjednači, pošto je Federico Fazio nakon ubačaja iz kornera iskoristio neopreznost Milanovih igrača, pa je loptu zakucao u mrežu.

Nekoliko minuta kasnije Gonzalo Higuain postiže gol, ali VAR je odlučio – ofsajd i ostalo je 1:1. VAR je “imao posla” i u 80. minuti, kada je Nzozi zabio gol, no evidentno je igrao rukom, pa je sudija Marco Guida nakon pregledavanja snimka utišao slavlje gostiju iz Rima.

Vučica je u nadoknadi iz kontre mogla do pobjede, ali Džeko se nije proslavio i iz dobre pozicije traljavo šutira, dok je Milan svim silama krenuo ka golu Olsena.

I onda u 95. minuti Higuain upošljava Cutronea, rezervista i zlatni Milanov dječak zabija za pobjedu i veliko slavlje domaćih!

Milan sada ima tri boda, Roma ostaje na četiri, ali Rossoneri imaju utakmicu manje, pošto zbog nesreće u prvom kolu nisu igrali protiv Genoe.