Sedmi uzastopni poraz Udinesea, Zukanović skrivio penal u pobjedi Genove

Ekipa Genove savladala je Cagliari u susretu zaostalog 27. kola Serije A rezultatom 2:1, a pobjede u današnjim mečevima upisali su Sampdorija i Fiorentina.

Fiorentina je kao gost savladala katastrofalni Udinese kojem je ovo bio sedmi poraz u nizu, a pobjedu Violama donijeli su Veretout s bijele tačke u 29. minuti i Simeone u 71. minuti.

Pred kraj susreta, domaći navijači tražili su odlazak sadašnje uprave, a podsjećamo, još uvijek je nepoznata sudbina Riada Bajića u ovom timu. Bivši napadač Željezničara trenutno igra za Basaksehir kao posuđen nogometaš, a na kraju ove sezone će se znati da li će se vratiti u Italiju.

Genoa je na domaćem terenu savladala Cagliari rezultatom 2:1, a do pobjede su stigli u 90. minuti kada je Medeiros pogodio za važna tri boda. Prije toga Genoa je u vodstvo stigla u 53. minuti golom Lapadule, da bi u 62. minuti Barella iskoristio kazneni udarac koji je skrivio Zukanović.

U posljednjem meču, Sampdorija je kao gost savladala Atalantu rezultatom 2:1, a pobjedu gostujućoj ekipi donijeli su Caprari i Zapta. Jedini pogodak za ekipu iz Bergama postigao je Toloi u 67. minuti.