Sarajevo nije uspjelo osigurati titulu, Zrinjski smanjio razliku na tri boda

Nogometaši Sarajeva nisu uspjeli osigurati titulu prvaka Bosne i Hercegovine. Bordo tim je poražen na gostovanju u Banovićima od Tuzla Citya 1:0, a Zrinjski je slavio u Zenici identičnim rezultatom.

Sarajevo je pobjedom moglo osigurati titulu, ali je doživjelo zaslužen poraz. Domaćin je pobjedom i matematički osigurao opstanak u ligi.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a najbolje prilike su propustili Crnkić i Ubiparip.

Domaćin do vodstva dolazi u 60. minuti igre, nakon ubačaja sa desne strane, odbrana Sarajeva izbija loptu koja dolazi do Mirsada Hasanovića, a on preciznim udarcem pogađa mrežu gostiju.

Najbolju priliku za goste propušta Šofranac u 78. minuti, nakon centaršuta glavom pogađa stativu.

U posljednjim trenucima utakmice, Rahmanović promašuje veliku priliku i ostaje 1:0.

Zrinjski je u Zenici slavio minimalnu pobjedu i ostao u borbi za titulu. “Plemići” su poveli autogolom Ćubare u 61. minuti. Čelik je u finišu imao nekoliko dobrih prilika, a najbolju promašuje Vrhovac.

Sarajevo na vrhu tabele ima tri boda prednosti, a narednu priliku za osvajanje titule ima protiv Zvijezde 09.