Rukometaši BiH šokantno izgubili od Gruzije i ostali bez prvih bodova na Evropskim prvenstvima

Debitant na prvenstvu Starog kontinenta, selekcija Gruzije preko “Zmajeva” do historije

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine razočarala je navijače i izgubila od selekcije Gruzije u 3. kolu Evropskog prvenstva sa 22:19 (9:9).

Nakon odličnog otvaranja utakmice i serije od 5:0, “Zmajevi” su imali dobru prednost od 8:2. Međutim, sredinom drugog dijela uslijedio je pad u igri bh. tima, a Gruzijci se na krilima serije od pet uzastopnih golova vraćaju u utakmicu.

U 25. minuti je Adin Faljić zaradio crveni karton, nakon čega je Amir Muhović ostao jedini pivot u sastavu, jer zbog povrede nije bilo Senjamina Burića.

Gruzijci su golom Iraklija Kbilašvilija sa zvukom sirene došli do izjednačenja uoči odlaska na odmor.

BiH je ponovo dobro krenula. Serijom 3:0 je došla do prednosti 12:9. Gruzijci su pet minuta bili bez gola, a onda su od 37. do 42. minute kreirali seriju 4:0 i došli do preokreta.

Potom se igrao gol za gol, a Gruzijci su na krilima Giorgija Tskhovrebadzea došli do historijske pobjede. Dao je šest golova, dok je jedan manje dao Giorgi Dikhaminjia.

U BiH nije mogao sam Marko Panić koji je postigao sedam golova. Po tri su dodali Nedim Hadžić i Vladan Đurđević. Harun Hodžić je skupio pet intervencija, a Admir Ahmetašević jednu manje.

Našoj selekciji nije pomogla ni velika podrška navijača koji su je u SAP Areni u Manhajmu.

BiH je ostala bez prvih bodova na Evropskim prvenstvima. Do sada je odigrala devet utakmica na prvenstvu Evrope i izgubila svih devet.

Izvor: Avaz.ba