Rukometaši BiH izgubili od moćne Švedske u prvoj utakmici Evropskog prvenstva

Na trenutak smo se vratili u život, ali je Švedska pokazala zašto je jedna od najjačih reprezentacija

Rukometaši Bosne i Hercegovine pružili su dobar otpor u porazu protiv aktuelnog prvaka Evrope, ekipe Švedske u 1. kolu grupne faze Evropskog prvenstva rezultatom 20:29 (7:14).

Naša reprezentacija je odlično otvorila utakmicu i sjajnom odbranom izluđivala Šveđane. Odličan na golu bio je naš Benjamin Burić, a na drugoj strani briljirao je iskusni Andreas Palička (Palicka).

Švedska je do prvog gola na ovoj utakmici stigla tek nakon šest minuta igre kada je pogodio Džim Gotfridson (Jim Gottfridsson).

U periodu od 21. do 27. minute uslijedio je pad u igri naše selekcije. BiH je pravila greške u napadu, a sve je kažnjavala Švedska i napravila seriju od 5:0. Četiri od tih pet golova je dao Hampus Vane (Wanne).

BiH je na odmor otišla sa sedam golova zaostatka. Onda je uslijedilo odlično otvaranje drugog dijela bh.tima i serija od 3:0.

Igrali su bh. rukometaši dobro u nastavku na obje strane, istopili prednost Švedske, ali onda je uslijedio pad koncentracije, a Šveđani su nam napravili seriju od 6:0 i prvi put poveli sa deset razlike (28:18). Na kraju je Švedska slavila sa 29:20.

Najefikasniji u bh. timu bio je Adin Faljić sa četiri gola, a po tri su dodali Marko Panić i Mirko Herceg, a po dva Marko Davidović i Vladan Đurđević. Benjamin Burić je imao osam intervencija. Admir Ahmetašević je u finišu meča odbranio sedmerac Vaneu.

Na drugoj strani istakao se Hampus Vane (Wanne) sa deset golova. Pet je dodao Lukas Sandel (Sandell), a četiri Gotfridson. Odličan je na golu bio Andreas Palička sa 14 odbrana, dok je Tobijas Tulin (Thulin) dodao jednu kada je odbranio sedmerac Paniću.

Vrijedi istaći da su naši rukometaši imali veliku podršku navijača.

Ranije je danas Nizozemska savladala Gruziju u našoj grupi sa 34:29.

BiH svoju drugu utakmicu na Evropskom prvenstvu igra protiv selekcije Nizozemske u subotu (18:00).

Izvor: Avaz.ba