Roma bez Džeke sigurna protiv Torina, postignuti golovi posvećeni Astoriju

Ekipa Rome savladala je Torino u meču 28. kola talijanske Serije A rezultatom 3:0, a za Vučicu u ovom meču nije igrao Edin Džeko.

Vučica je od prve minute ofanzivno krenula prema golu Torina, a iako nisu imali nijednu pravu priliku u uvodnoj fazi, treba dodati da su do 15. minute izveli čak pet kornera.

Torino je svoju priliku čekao iz kontranapada, a najopasniji je bio bivši igrač Rome Falque koji je u prvom poluvremenu imao nekoliko dobrih situacija iz kojih je mogao ugroziti gol Alissona. Golman Rome u prvom poluvremenu dva puta se istakao odličnim intervencijama kojima nije dopustio da gosti iz Torina dođu u vodstvo.

Već na početku drugog poluvremena, tačnije u 56. minuti, Roma je stigla prednost. Florenzi je centrirao s desne strane, u petercu je sam ostao Manolas, a korpulentni defanzivac Vučice nije propustio ovu priliku te je postigao pogodak za 1:0. Nakon što je lopta ušla u mrežu, Manolas je gol posvetio nedavno preminulom bivšem saigraču Astoriju.

Pitanje pobjednika ovog meča odlučeno je u 73. minuti. Nainggolan je vratio jednu loptu u kazneni prostor Torina, a na pravom mjestu bio je kapiten Rome Daniele Do Rossi koji pogađa za 2:0. On je, baš kao i Manolas, također pogodak posvetio Astoriju. Konačnih 3:0 postavio je Pellegrini u samom finišu meča.

Do kraja susreta nije bilo pogodaka te je Roma upisala 17. pobjedu u ovoj sezoni. Kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko zbog žutih kartona nije igrao na ovom meču, ali je bio na Olimpicu i pružio je podršku svojim saigračima.