Raspucani Musa s Realom ponovo savladao Barcelonu i došao na korak do finala španske lige

Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa pružio je novu sjajnu partiju u pobjedi Real Madrida nad Barcelonom rezultatom 104:98 u drugom meču polufinalne serije španske ACB lige.

Musa je u prvom meču protiv Barcelone bio dvocifren s 10 poena, a danas je odigrao još bolji meč i za 21 minutu na parketu ubacio 18 poena.

Za razliku od prvog duela serije u kojem je Real slavio s velikih 19 poena razlike, ovoga puta u košarkaškom El Clasicu bilo je nešto više drame. Meč je tokom dužeg svog dijela bio prilično neizvjestan.

Tokom prve i druge četvrtine ekipe su se većinom smjenjivale u vodstvu. Real dobrom serijom u finišu druge četvrtine dolazi do prednosti od četiri poena (44:40) i to je bio početak sjajne igre domaćina.

Poluvrijeme nije prekinulo seriju Madriđana pa su tako brzo došli do dvocifrene prednosti, a onda u posljednjoj sekundi treće četvrtine Sergio Llull pogađa nevjerovatan šut za tri poena i tako donosi plus 11 Realu. Taj potez čini se kao ključni u današnjoj utakmici.

Ta trojka dala je komfornu situaciju Realu koju su Madriđani do kraja sačuvali i poveli rezultatom 2:0 u seriji koja se igra na tri dobijene utakmice.

Uz Musu, odličan u Realu bio je i veteran Llull sa 16 poena, dok je u Barceloni najefikasniji bio Jan Vesely s 24 poena.

Real Madrid vodi rezultatom 2:0 i samo još jedna pobjeda mu treba za plasman u finale ACB lige. Serija se sada seli u Barcelonu, dok u drugom polufinalu igraju Murcia i Unicaja. U tom okršaju Murcia trenutno ima vodstvo 2:0.

Izvor: Klix.ba